• Jet, fituesi i vendit të dytë në “X Factor Albania”2024

  Jet, fituesi i vendit të dytë në “X Factor Albania”2024

 • “Uragani Frank” në spektaklin “X-Factor Albania”

  Frank Ibrahimi është një artist i lindur. Ai e ka nisur muzikën që në moshë të vogël. Me një timbër të veçantë të zërit atë të bas-baritonit,ai arriti të spikasë mes talentëve të spektaklit "X-Factor" dhe të bëhet shumë i dashur për publikun. Përgjatë rrugëtimit artistik gjatë 11 netëve live, i konsideruar si ‘Uragani Frank” ai ka dhuruar performanca fantastike. Është angazhuar me muzikë në fëmijëri,

 • Një natë "Vetëm" me Julius në "Harmony"

  Këngëtari Julian Lekoçaj, me emrin e artit Julius, ka debutuar 19 vjeç në festivalin “Kënga Magjike 2002”, për të vazhduar me Festivalin e RTSH-së, në Top Fest, etj. Pas një shkëputje të gjatë, ai ka prezantuar para disa muajsh albumin "Harmony", në të gjitha platformat digjitale përfshirë 'Spotify'. Me këngë në shqip dhe gjuhë të huaja “Harmony” prezantohet këtë muaj. Këngët në frengjisht të albumit janë ndjekur edhe në Vietnam.

 • Këngëtarja Ariela Krasniqi, rikthimi në muzikë pas 18 vitesh

  Këngëtarja Ariela Krasniqi rikthehet në muzikë pas një shkëputje 18 vjeçare, ku mori pjesë në edicionin e parë të Festivalit të këngës në Radio Televizionin e Kosovës, me këngën "Emri grua". Dy muaj më parë Ariela publikoi videoklipin "Ne". Viti 2003 ka qenë kulmi i suksesit të saj, ku Ariela realizoi dy albume muzikore "Përse" dhe albumin "Me sy nga ty", si dhe ka marrë pjesë në "Këngët e Stinës" në Rtsh me këngën "One be one" dhe në "Top Fest" me këngën "Loti që kërkonte jetë”.

 • Instrumentisti Arben Asllanaj pjesë e grupit “Corona”

  Instrumentisti Arben Asllanaj, ka lindur në Shkup të Maqedonisë së Veriut, në vitin 1973. I rritur në një familje artistësh, ai muzikën e ka nisur që në moshë të vogël dhe ka studiuar në shkollën e ulët të muzikës në degën e klarinetës në Shkup. Shkollën e mesme e filloi në Shkup dhe më pas u transferua në Prishtinë ku kreu Fakultetin, dega klarinetë. Babai i Arbenit është profesor i muzikës, poashtu

 • Martina Serreqi fituesja e Çmimit të Kritikës në Fest’62

  Këngëtarja shkodrane Martina Serreqi është rritur me muzikën dhe skenën. Ajo ka marrë pjesë në shumë konkurse muzikore dhe festivale ku është vlerësuar me çmime si dhe në një nga spektaklet e talenteve të reja në vend si “The Voice Kids Albania” . Edhe pse është vetëm 18 vjeç, Martina ka disa pjesëmarrje në festivale të rëndësishme si “Kënga Magjike”, “Luleborë”, në koncertin “Prandverë me Kangë”, ku është vlerësuar me çmimin e tretë, por së fundi në Festivalin e 62-të të këngës në Rtsh, me këngën "Vetëm Ty", me tekst nga Andi Krroqi, muzikë e orkestrim nga Markelian Kapidani, e vlerësuar me Çmimin e Kritikës. Momentalisht ajo studion në Universitetin e Shkodrës për “Pedagogji Muzikore”. Në intervistë për Radio Ejani, Martina tregon për arritjet e saj artistike, si edhe planet për vitin 2024.

 • Gjergj Kaçinari: Pas Festivalit "Luleborë", planet artistike për vitin 2024

  KantautoriGjergj Kaçinari e ka nisur muzikën në mënyrë profesionale që në moshën 5 vjeçare dhe sot ka 25 vite që merret me muzikë. Ai ka kryer studimet e larta në Universitetin e Lartë të Arteve në Tiranë, dega Kompozicion. Prej 15 vitesh është pjesë e bandës muzikore të Festivalit të Rtsh-së si instrumentist. Ai është fituesi i edicionit të fundit të Festivalit “Luleborë” mbajtur në Shkodrës. Gjatë karrierës artistike, Gjergji ka realizuar disa koncerte recitale të artistëve shqiptarë, ka qenë pjesë e disa koncertevë në Evropë, ku me ftesë të kitaristit të këngëtarit me fame botërore Bon Jovit, Phil X, ka qenë instrumentist.

 • Festina Mejzini, këngëtarja që shkëlqeu në Fest’62

  Këngëtarja Festina Mejzini garoi për të katërtën herë në Festivalin e Këngës në Rtsh ku interpretoi këngën "Melos" të kompozitorit Sokol Marsi. Për Radio Ejani ajo tregon pritjen e ngrohtë nga publiku shqiptar, por edhe planet që ka për të realizuar një album dhe një koncert recital në muajin shkurt të këtij viti.

 • Albin Nikprelaj, një ndër fituesit e edicionit të parë të Festivalit në RTK

  Albin Nikprelaj është një këngëtar i ri i talentuar nga Tuzi i Malit të Zi. Pasionin për muzikën ai e zbuloi në një moshë të vogël. Duke qenë pjesë e një familje artistësh, sepse i ati është artisti Nikollë Nikprelaj. Studimet Albini i nisi në Mal të Zi, vijoi me gjimnazin në Shqipëri, e me studimet e larta tashmë në Kosovë. Ai ka marrë pjesë në shumë festival, ku i janë akorduar çmime që në moshë të vogël. Vitet e fundit Albini ka qenë pjesë e kompeticioneve muzikore si “Kënga Magjike” dhe në edicionin e parë të Festivalit në RTK, ku u vlerësua me çmimin e tretë me këngën “Ajo”, një bashkëpunim me muzikantin Enis Mullaj dhe tekstshkruesen Eriona Rushiti.

 • Ylldrit Jakupaj, suksesi i këngës “Mam” një bashkëpunim me Irma Libohovën

  Artisti gjakovar Ylldrit Jakupaj e ka nisur muzikën që në moshën 15 vjeçare. Muzika dhe talenti për të shkruar tekste këngësh për të janë një pasion, ndonëse profesioni i tij është jurist. Ylldriti ka shkruar rreth 150 këngë, por jo të gjitha janë publikuar. Në tekstet e këngëve ai flet për problemet sociale të jetës së përditshme, duke prekur tema të ndryshme që jo të gjithë reperat e tjerë i prekin. Suksesi tij i fundit është bashkëpunimi me këngëtaren e mirënjohur Irma Libohova me titullin “Mam”, këngë e cila ka patur shumë sukses dhe komente pozitive.

 • Dy këngë të reja popullore nga Adriana Koreta

  Këngëtrja e muzikës popullore të trevës së jugut Adriana Koreta është rikthyer në tregun muzikor me dy këngë të reja “Aromë Shqipërie” me muzikë dhe orkestracion të Edi Balilit dhe ‘Bijë e Nënës, teksti dhe muzika nga vetë Adriana, me orkestrim të Gramoz Kozelit. Këngët janë pritur mjaft mirë nga publiku. Adriana pret të realizojë së shpejti kolazhe popullore, por dhe disa këngë të reja.

 • “Një ftesë për ty” nga Erjon Beci

  Artisti Erjon Beci i rikthehet muzikës pas një dekade mungesë me këngën “Një ftesë për ty”. Ai e ka nisur muzikën që në moshë të vogël dhe ka studiuar për kanto në Liceun Artistik ‘Jordan Misja’ në Tiranë. Në vitet 90-të Erjoni ka kënduar në krah të artistit Italian Toto Cotugno, në Pallatin e Kongrevese. Studimet e larta ai I kreu për aktrim dhe iu përkushtua botës së televizionit dhe spektakleve, si regjisor i shumë programeve të njohura. Pa u shkëputur nga muzika, Erjoni mori pjesë në festivalet “Kënga Magjike”, “Top Fest”. Prej një dekade ai jeton në Gjermani, ku nuk vazhdon pasionin për muzikën.

 • Gentiana Azizi : E kënduara live ka madhështi dhe emocion

  Gentiana Azizi është një këngëtare që identifikohet më shumë te muzika e lehtë dhe jazz. Ajo ka studiuar në Akademinë e Arteve për muzikë dhe momentalisht vijon studimet për Master. Pasioni për muzikën është kthyer në profesion tashmë për të. Gentiana krijon këngë, u jep mësim fëmijëve për piano dhe kanto. Ajo ka marrë pjesë në Albanian Star në vitin 2017, në festivalin Nota Fest 2021 me këngën “Ti je me mu” si dhe në Fest Flaka në vitin 2022.

 • Antigon Gjokaj ëndërron famën botërore

  Antigon Gjokaj është një artist ti ri shqiptar nga Tuzi i Malit të zi. Ai publikoi këngën e parë në gjuhën shqipe me titull “Nuk i meriton”, një këngë plot ritme verore. Ishte 12 vjeç kur filloi të luante në kitarë dhe 17 vjeç konkuroi në “The Voice of Albania 6”. Një nga ëndrrat e tij të hershme është që të bëhet një artist me famë botërore. Antigoni ka kryer studimet e larta për biznes në Michigan të SHBA-së, ku ka realizuar këngët e tij në studio muzikore, që ka nisur t’i publikojë në kanalin e tij në youtube.

 • Adhurim Demiri - Suksesi i koncertit recital dhe projektet për të ardhmen

  Kantautori Adhurim Demiri, së fundi solli për publikun koncertin e tij recital, si një premtim për t’u rikthyer fuqishëm në tregun muzikor shqiptar, si dhe në skenat e muzikës live. Adhurim Demiri, i cili suksesin e tij e ka patur në fillim të viteve ’90 me grupin X, nuk është ndarë nga muzika. Edhe pse prej vitesh nuk jeton në Shqipëri, pasi e ka ndërtuar jetën në Austri, ai vazhdon të realizojë këngë të reja për publikun. Ishte rikthimi me këngën “Mall bulevardi”, për të vazhduar me “Invictus”, ”Endem si një bohem”, të cilat të shoqëruara edhe me videoklip, erdhën për publikun shqiptar, duke u vlerësuar edhe me çmime në spektaklin “Netët e klipit shqiptar”. Në intervistë për Grupin Mediatik të Kinës ai tregon për realizimin e koncertit të tij unplugged "Mall Bulevardi", si dhe emocionet e asaj mbrëmjeje kaq të veçantë, por dhe përlotjen në fund të koncertit.

 • “E imja dashuri” kënga e re e Eren Karaibos

  Eren Karaibo që nga mosha e hershme është angazhuar me muzikën, ku fillimisht nisi mësimet në piano e më pas në kitarë, duke shfaqur talentin e tij. Ai kreu studimet Antalya të Turqisë, ku ka qenë shumë aktiv në jetën kulturore, duke marrë pjesë në festivale të ndryshme muzikore, të vendit por edhe ndërkombëtare. Lidhja e tij me muzikën nuk është e rastësishme pasi rrjedh nga një familje artistësh. Hapat e parë muzikorë i ka marrë nga babai i tij, kitaristi dhe këngëtari, Erol Karaibo. Janë të shumta performancat muzikore në familjen e tyre ku interpreton Ereni, vëllai dhe babai i tij. Për Radio Ejani Ereni tregon rreth këngës së tij të re “E imja dashuri”.

 • Griselda Vogli, mes muzikës dhe psikologjisë

  Këngëtarja Griselda Vogli ka lindur në qytetin e Peqinit, ku ka nisur edhe hapat e para drejt muzikës. Me këmbëngulje ajo filloi të aktivizohej në festivalet e fëmijëve në qytetin e lindjes, por dhe me aktivitete të ndryshme në Durrës dhe në Tiranë, në talent show si “The Voice of Albania”. Griselda ka studiuar për Psikologji shkollore dhe është diplomur për Shkenca Sociale në Tiranë, ndonëse vazhdon me pasion e dashuri muzikën, duke performuar çdo natë live në qytetin e Durrësit. Në intervistë për radio Ejani ajo na flet për këngën e saj të re dhe planet për të ardhmen.

 • Silvana Rusi në bashkëpunim me Jimmy Dub

  Silvana Rusi interpreton balada por dhe muzikë popullore. Ajo e ka nisur rrugën e këngës që në moshën 8 vjeçare dhe nuk është ndalur më. Ka shënuar disa pjesmarrje në talent show-t në Shqipëri dhe është mjaft e duartrokitur gjatë koncerteve në diasporë. Së fundmi Silva sjell për fansat një dyet me këngëtarin rumun Jimmy Dub me këngën “Jale, Jale”.

 • “Amanet” projekti i ri muzikor nga Nora Istrefi

  Këngëtarja Nora Istrefi ka bërë publik videoklipin e e saj më të ri muzikor me titull “Amanet”. Këngëtarja kosovare shquhet për elegancën dhe stilin e saj, që vërehet dhe në videoklip. Kjo këngë i përket zhanrit të baladës. Nora ka qenë mjaft produktive kohët e fundit, pasi vetëm dy muaj më parë solli bashkëpunimin e suksesshëm mes Cricket dhe Gesko.

 • Nina Muho, soliste e pare e Teatrit Kombëtar të Opera dhe Baletit

  Sopranoja Nina Muho është soliste parë e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit të Tiranës. Ajo ka marrë disa çmime brenda dhe jashtë vendit si “Performanca më e mirë Giuseppe Verdi” ¬ në konkursin për zërat e femrave “Marcella Pobbe”, “Çmimi Special”, çmimin e Parë në konkursin “Jorgjia Truja”, çmimin e tretë në konkursin “Marie Kraja” etj Ajo ka interpretuar disa role të para si “Violetta Valery” nga opera La Traviata e G. Verdit, Mimi nga opera La Boheme e G. Puccini, Michalela nga opera Carmen e G. Bizet, “Rosalinde” në Die Fledermaus të kompozitori J.Strauss, “Contessa” në operën Le nozze di Figaro dhe VA Moxart.

 • Niki Selmanaj: Pse mbeti “Melodi e pambaruar” ?

  Këngëtarja Niki Selmanaj emocionet e para në muzikë i ka marrë në qytetin e Korçës në vitin 2010 në spektaklin “Rin Show”, ku u shpall dhe “Këngëtarja më e mirë“. Ajo ka qenë e angazhuar me aktivitete dhe evente muzikore në këtë qytet si këngëtare e jashtme e teatrit “Andon Zako Çajupi” dhe pjesëmarrëse në festimet me interpretime live në Festën e Birrës për katër vite rradhazi. Në vitin 2011, Niki Selmanaj mori pjesë në “The Voice of Albania 1”, ka qenë zëri i kolonave zanore të tre shfaqjeve teatrale në qytetin e Korçës, në shfaqjen “Doktor Shuster” dhe fituese e çmimit special pas konkurrimit në “Koko Fest”. Ndërsa në “Kënga Magjike 2021” ajo garoi me këngën me titull “Zbrazur”, në kategorinë “New Artist” ku u kualifikua në netët finale. Në shtator të vitit 2022, Niki mori pjesë në “Kënga Magjike” me këngën "Melodi e pambaruar". Ajo vazhdon të këndojë në netët live ku për pesë vjet me rradhë ka interpretuar çdo mbrëmje për publikun që e ka ndjekur. Së bashku me Tani Xhaferin shoqëruar në piano kanë sjellë një repertor të zgjedhur me këngë shqiptare, angleze, franceze, greke në interpretimet live. Për Grupin Mediatik të Kinës, Niki ka treguar për fillimet e karrierës artistike, pjesëmarrjen në festivale, si dhe projektet në vazhdim.

 • Joe Artid Fejzo Nota nga Muzika e Jetës

  Kantautori i njohur shqiptar Joe Artid Fejzo ka qenë pjesë e shumë festivaleve të Radio Televizionit Shqiptar që në vitet ’90 ku ka marrë pjesë kryesisht me materiale muzikore të realizuara nga vetë ai.

 • Xhuli Pjetraj, fituese e çmimit të tretë në Festivalin “Luleborë”

  Këngëtarja Xhuli Pjetraj e ka nisur muzikën që në moshën 5 vjeçare dhe sot numëron rreth 22 vite që interpreton në skena. Xhuli këndon në rryma të ndryshme të muzikës shqiptare dhe asaj të huaj. Edhe pse e re në moshë, në karrierën e saj artistike, ajo numëron pjesëmarrje në festivale të ndryshme në Shqipëri si, Festivali i Rtsh-së ku një vit më parë mori pjesë me këngën “Baladë”, “Kënga Magjike 2022” ku këtë vit konkuroi me këngën “Digju me mua”, si dhe gjashtë pjesëmarrje rresht në Festivalin që mbahet në qytetin e Shkodrës “Loleborë”. Në edicionin e shtatë të këtij viti, në një duet me këngëtarin Eldis Arrnjeti fituan çmimi e tretë të festivalit me këngën “Nuk ban za”. Këngëtarja Xhuli Pjetraj është rritur me skenën dhe që e vogël ka qenë finaliste në “X Factor Albania 3” në vitin 2012, pjesëmarrëse në “Bilbilat e vegjël në Shkodër këndojnë”, në “Festivalin Folklorik të Gjirokastrës” në vitet 2009 dhe 2015, pjesëmarrëse çdo vit në “Pranverë me Kangë”, “Koncertet Verore”, në “Festivalin e Elbasanit”, ku është shpallur fituese e çmimit të “Interpretimi më i mire” (duet) në vitin 2015 dhe fituese e çmimit tё parё nё vitin 2016, etj. Xhuli kohët e fundit është bërë pjesë e bandës muzikore të këngëtares Aurela Gaçe.

 • Gerrald Murrja do të zhvillojë koncertin recital “Wave Symphony”

  Më 9 nëntor do të zhvillohet në sallën e Liceut Artistik “Tonin Harapi” në Tiranë koncerti “Wave Symphony”. Ky projekt, i cili shënon një hap të rëndësishëm për zhvillimin e muzikës profesioniste shqiptare, pritet të gjallërojë jetën muzikore të kryeqytetit. Projekti vjen në bashkëpunim me Bashkinë Tiranë dhe organizatën “Tirana Youth Capital”, në vazhdën e aktiviteteve

 • Bertan Asllani aktor në një serial filmi në Turqi

  Bertan Asllani (Foto nga instagrami)Në Turqi ka filluar transmetimi i serialit “Gecenin Ucunda”,(Në fund të natës) pjesë e të cilit është edhe këngëtari shqiptar, Bertan Asllani. Ai interpreton në këtë serial luan rolin e ”Cihangirit”. Ai vazhdon të ketë marrëdhënie të mira me aktorët turq Neslihan Atagul dhe Kadir Douglu,që dëshmohet me fotografi të publikuara në rrjetet sociale, të cilat janë

 • Anisa Grenazi, një talent i ri në muzikë

  Këngëtarja Anisa Grenazi e ka nisur muzikën që në moshë të vogël. Ka qenë pjesëmarrëse dhe konkurrente në shumë aktivitete muzikore në vend si, The Voice Kids ku ka arritur deri në finale, apo Festivali Amol ku ka fituar Çmimin e tretë. Ajo gjithashtu ka marrë pjesë në Festivale të organizuara në Qëndrën Kulturore të Fëmijëve në qytetin e Kuksit, në Festivalin Di-Fest ku është ndarë me Çmimin e Publikut, etj. Por sigurisht që nuk kanë munguar edhe pjesëmarrjet e ndryshme si aktiviteti i organizuar nga kantautori Gjergj Leka, Festa e Këngës Shqiptare.

 • Përfundon me sukses Edicioni i Parë i Festivalit “Mikrofoni i Artë Vaçe Zela”

  Më 22 Tetor u zhvillua në qytetin e Lushnjes, Edicioni i Parë i Festivalit “Mikrofoni i Artë Vaçe Zela”, i ideuar dhe realizuar nga Etleva Rrapa nën organizimin e Adriatik Gega, president i Shoqatës Humanitare në Ndihmë të Grupeve Vunerabël për degën e Lushnjes si dhe me mbështetjen e Bashkisë së këtij qyteti.

 • Rita Ora koncert madhështor në Tiranë

  Qindra qytetarë u mblodhën të mërkurën në sheshin “Skënderbej” në Tiranë për të ndjekur koncertin e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora. Mbrëmja nisi me performancën e disa prej zërave më të dashur të publikut shqiptar, si Ronela Hajati, Semi Jaupaj dhe Kida. Atmosfera e vërtetë u ndez kur në skenë doli Rita e shoqëruar nga

 • Alma Hyska: publiku gjerman i pëlqen këngët tona

  Këngëtarja Alma Hyska ka marë pjesë disa herë në Festivalin e Rtsh-së dhe koncertin “Kur vjen pranvera” nga fundi i viteve ’80 deri në fillim të viteve ’90. Pas vitit 1992 ajo vendosi të vazhdojë karrierën e saj muzikore në Gjermani. Që atëherë është angazhuar nga formacione të ndryshme dhe ka kënduar në Gjermani e Shqipëri, po ashtu edhe në Austri, Itali, Zvicër dhe Holandë.

 • Soni Malaj, koncert për 25 vjetorin e karrierës

  Soni Malaj (Foto nga instagrami)Këngëtarja Soni Malaj ka njoftuar fansat e saj nëpërmjet rrjeteve sociale, se do të vijë më një koncert recital të veçantë për karrierën e saj artistike, të cilin ka vendosur ta quajë “Zeshkania”, si titulli i këngës së publikuar katër vite më parë nga këngëtarja

 • Paola Kostandini: Jemi kolegë dhe partnerë, dimension me dy faqe

  Këngëtarja Paola Kostandini e ka nisur muzikën që në moshë të vogël, por në mënyrë profesionale filloi angazhimin e saj muzikor me interpretimet live, 13 vite më parë

 • Pas 16 vjetësh Naser Berisha sjell albumin e ri

  Naser Berisha (Foto nga albumi- Epikë)Naser Berisha ka realizuar disa ditë më parë një mbrëmje me miqtë e tij, për promovimin e albumit më të ri, i katërti në radhë, i cili u publikua pas 16 vitesh

 • Sidrit Bejleri dhe Denisa Gjezo në duet me “Sa nji jetë”

  Sidrit Bejleri dhe Denisa Gjezo (Foto nga videoklipi)Këngëtari Sidrit Bejleri ka publikuar projektin më të ri muzikor që mban titullin “Sa nji jetë”

 • Anxhela Peristeri sjell albumin muzikor “N’Tiranë”

  Anxhela Peristeri (Foto nga facebook)Më 29 janar të këtij viti, këngëtarja Anxhela Peristeri publikoi videoklipin e këngës "N'Tiranë". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë këngëtarja Anxhela Peristeri, ndërsa për produksionin muzikor është kujdesur Darko Dimitrov

 • Jon Tarifa, jeta në Bali dhe projektet muzikore

  Jon Tarifa është këngëtar dhe autor këngësh shqiptar, por i rritur jashtë vendit ku dhe ka studiuar. Ai e ka ndërtuar jetën në Hollandë, aty ku po korr dhe frytet e punës së tij disa vjeçare. Djaloshi nga Tirana, i cili profesion ka marketingun, shoqërohet çdo ditë nga muzika

 • Elhaida Dani me një minialbum në shqip

  Këngëtarja Elhaida Dani vjen këtë herë me nje mini album në gjuhën shqipe. Një projekt shumë i dashur për të, që dhe mezi priste ta përcillte për publikun shqiptar. Këngët, e prezantuara edhe me videoklipe janë "Zanin", "Hajmali" dhe "Jam betu"

 • Mentor Haziri konkurent në Festivalin e 60-të të Këngës në RTSH

  Mentor HaziriKëngëtari Mentor Haziri menjëherë pas publikimi të materialit më të ri muzikor me titullin “Sonte”, të cilën e prezantoi edhe me videoklip, me tekst nga vetë këngëtari dhe muzikë nga Gent Myftaraj, sjell një tjetër lajm për publikun

 • Ermal Meta koncert në Air Albania

  Ermal Meta me fanellen e kuqeKëngëtari i njohur shqiptar Ermal Meta ka mbajtur një koncert në “Air Albania” mbrëmjen 17 shtatorit

 • Vedat Ademi sjell “Kënga jonë”

  Vedat Ademi ka sjellë për adhuruesit e muzikës së tij këngën më të re me titull “Kënga jonë”, teksin e së cilës e ka realizuar Endrit Mumajesi, muzikën Endrit Shani dhe videoklip nga Pro Video me protagonistë një çift të dashuruarish jo vetëm në klip

 • Anxhela Peristeri, rregullat e Eurovizionit

  Ndërsa afron data e festivalit të këngës europiane, këngëtarja përfaqësuese e Shqipërisë Anxhela Peristeri ka treguar në një program televiziv sa i takon pjesëmarrjes së saj në Eurovizion dhe rregullave të vendosura aty

 • Anxhela Peristeri vazhdon përgatitjet për “Eurovizion”

  Anxhela Peristeri ka treguar së fundi se po bashkëpunon me koreografen suedeze, Sacha Jean-Baptiste për prezantimin e saj në “Eurovision 2021″. Disa ditë më pare ajo solli videoklipin e këngës përfaqësuese në “Eurovision 2021”

 • Era Istrefi regjistron në një studio muzikore

  Këngëtarja Era Istrefi, kohët e fundit nuk ka qenë aktive në muzikë. Ajo shquhet për një sërë projektesh të suksesshme, ndërkohë duket se po mendon të rikthehet me një këngë të re

 • Sabri Fejzullahu publikon këngën e re “Vula e dashurisë”

  Artisti i mirënjohur i skenës shqiptare, Sabri Fejzullahui sapo ka bërë publik projektin më të ri muzikor me titull “Vula e dashurisë”, të cilin e ka shoqëruar edhe me videoklip

 • Blero në videoklipin e ri me bashkëshorten Afrona Dika

  Blero publikoi këngën e re me protagoniste në klip bashkëshorten e tij, Afrona Dika. Artisti i njohur shqiptar, Blero, prej disa ditësh ka qenë duke punuar për këtë material të ri muzikor. “Deri dje” mban titullin kënga më e re e tij

 • “E vogla e nënës” në versionin akustik nga Elita Reçi

  Këngëtarja e njohur nga Struga Elita Reçi ka bërë publike pak ditë më parë këngën me titull “E vogla e nënës”, në versionin akustik. Kënga është shoqëruar edhe me videoklip ku shihet Elita rrethuar nga instrumentistët

 • Venera Lumani dhe Lind Islami sjellin këngën e re “Me ty”

  Dyshja në jetë dhe në këngë Venera Lumani dhe Lind Islami duken mjaft të dashuruar me këngën, por edhe me njëri tjetrin. Pasi u njohën në “The Voice”, karrierën e kanë ndërtuar së bashku, duke sjellë shumë projekte

 • Rita Ora publikon videoklipin e ri me veshje kombëtare shqiptare

  Këngëtarja shqiptare më famë botërore Rita Ora, ka publikuar një video të shkurtër të këngës së saj të re për t’i paraprirë materialit të saj më të ri, i cili publikohet për të gjithë fansat e saj. Aty ajo shihet e veshur me veshje kombëtare shqiptare

 • ​Nora Istrefi mjaft e pëlqyer në Instagram

  Nora Istrefi është ndër këngëtaret më të ndjekura kosovare, e cila përçon dhe energji pozitive përmes projekteve të saj muzikore. Bukuroshja gjithmonë di të tërheqë vëmendjen nëpërmjet pozave atraktive, të cilat pëlqehen nga fansat e saj

 • Endri & Stefi Prifti dhe Gena një këngë e re në ditën e të dashuruarve

  Vëllezërit këngëtarë Endri & Stefi Prifti kanë njoftuar se shumë shpejt do të publikojnë materialin më të ri muzikor. Kjo është një këngë e punuar me mjaft dashuri, e cila do të vijë si një dhuratë për të gjithë fansat e tyre, pikërisht në ditën e të dashuruarve, ditën e Shën Valentinit

 • Mihallaq Andrea realizon albumin e ri

  Artisti i mirënjohur i skenës dhe serenatave korëare ka publikuar pak ditë më parë albumin e ri muzikor të titulluar “Ndryshe”

 • Dua Lipa tregon supersticionet shqiptare te Jimmy Kimmel

  Dua Lipa është rikthyer në një intervistë për Jimmy Kimmel për të diskutuar rreth gjashtë nominimeve “Grammy”. Gjatë bisedës, këngëtarja me origjinë shqiptare edhe njëherë mohoi thashethemet për një shtazëni, duke sqaruar se e gjitha ishte një keqkuptim

 • Rita Haziri dhe Fidan Gashi sukses në Turqi

  Kenga e re dyshes Rita & Fidan po behet hit në Turqi.Tregut muzikor shqiptar i janë bashkuar edhe dy artistë mjaft të talentuar. Bëhet fjalë për duetin Rita Haziri dhe Fidan Gashi, dy artistët që e kanë nisur karrierën muzikore së bashku duke sjellë duete, të cilat po pëlqehen nga publiku

 • Arta Bajrami dhe Don Arbas me një bashkëpunim të ri

  Arta Bajrami dhe Don Arbas rikthehen me këngën “Halita”. Këngëtarët e njohur vëlla e motër, Arta Bajrami dhe Don Arbas, duket se kanë mbledhur sërish forcat për një bashkëpunim. Ata kanë gati këngën e tyre më të re për publikun, e cila titullohet “Halita” dhe publikohet këtë javë

 • Këngëtares shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, i mungon shumë Shqipëria

  Foto nga VCGBebe Rexha e ka treguar gjithmonë me krenari origjinën e saj shqiptare, teksa është shprehur se me qejf do ta vizitonte Shqipërinë sa më shpesh të mundet

 • Ndahen online Çmimet KULT

  Këtë vit të 16-të, në pamundësi të organizimit të mbrëmjes së madhe mbarëkombëtare të ndarjes së çmimeve, shpallja e të nominuarve dhe e fituesve të Çmimeve Kut, u realizua nëpërmjet faqes online të Akademisë Kult, revistës InfoKult, rrjeteve sociale dhe të gjitha mediave të tjera informative

 • Alban Skënderaj dhe Miriam Cami, një këngë kushtuar djalit të tyre

  Në 1 vjetorin e lindjes së djalit të tyre, Duam, artistët e dashur për publikun Alban Skënderaj dhe Miriam Cani, i kanë kushtuar atij një këngë.“Sa shumë të dua” mban titullin kënga me tekst nga Alban Skënderaj dhe muzikë nga Elgit Doda në bashkëpunim me Alban Skënderaj

 • Muzika Shqip - Alban Skenderaj publikon këngën e re “Jolie”

  Për vite me radhë, Alban Skënderaj ka qenë aktiv për fansat e tij me informacione sa i përket jetës dhe karrierës profesionale. Në një postim në rrjetin social Instagram, ai ka bërë të ditur se ka sjell në treg projektin më të ri muzikor me titullin “Jolie”, ku ka punuar me producentin Lorenc Aliaj

 • Muzika Shqip - Eurovizion vlerëson artistët shqiptarë

  Eurovizion shkruan per artistët shqiptarë se këndojnë me nota të larta dhe dëshiron t’i ketë të pranishëm në eventet e tij.Festivali më i madh evropian i këngës “Eurovision Song Contest” pati një vit qetësie gjatë 2020-ës

 • Muzika Shqip - Alida Duka do të promovojë këngën e saj të re në Radio Ejani 106 FM

  Koha e pandemisë për shumë artistë ka qenë një kohë e mirë për të krijuar muzikë. Këngëtarja shqiptare Alida Duka, e cila jeton në Gjermani, vitin që lamë pas e ka pasur shumë produktivitet. Ajo ka sjellë për publikun rreth 10 këngë të reja të shoqëruara me videoklipe