Nora Istrefi është ndër këngëtaret më të ndjekura kosovare, e cila përçon dhe energji pozitive përmes projekteve të saj muzikore. Bukuroshja gjithmonë di të tërheqë vëmendjen nëpërmjet pozave atraktive, të cilat pëlqehen nga fansat e saj. Në disa postime të fundit në rrjetin social Instagram, ajo është shfaqur plot shik, duke vënë në pah dhe tiparet e saj perfekte trupore.

Nora kohët e fundit vazhdon të publikoj herë pas here hite të saj, por me ndryshime në versionin akustik, gjithashtu të shoqëruara dhe me videoklipe të reja.