PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"

• Gjithçka që duhet të dini për kapsllëkun

• Ja si i luftojnë kinezët sëmundjet

• Keni probleme me oreksin?- ja ushqimet që duhet të konsumoni

• Si e trajtojnë migrenën mjekët kinezë

• Ju dhembin kockat? --Hani fiq të thatë dhe qëndroni më shumë në diell

• Studimet e ndryshme shkencore mbi shëndetin

• Metodat e Mjekësisë kineze për përmirësimin e shëndetit të syrit

• Ndjeni përgjumje në pranverë?- Mund të jetë "sinjal" për 6 probleme

• Të kuptojmë më mirë ushqimet dhe tretjen e tyre

• Terapia me muzikë shëron!

• Pjepri i hidhur vret bakteriet, viruset dhe qelizat e kancerit

• Kur dhe si duhet të pinë ujë dhe ilaçe fëmijët

• 15 përfitimet shëndetësore nga kurkuma apo shafrani i Indisë

• Arsyet pse duhet të pini përditë çaj jeshil

• Arsyet shokuese pse gluteni është i dëmshëm për ju

• Ushqimet për të rritur shanset për ngeljen shtatzënë

• Hedhja e kupave, ja pse përdoret edhe nga vipat

• Si të qëndroni të bukura edhe pas lindjes së fëmijës

• Sistem i lodhur nervor?—provoni aromaterapinë

• Dimri, stina e përshtatshme për fruta deti

• Pse nuk duhet ta ushqeni beben me qumësht lope

• Si të ruhen nga gripi gratë shtatzëna

• 5 kombinimet e ushqimeve që duhet t'i evitoni

• Çfarë është ushqimi holistik?

• Rini e përjetshme me joga tibetiane!

• Arsyet e depresionit të paslindjes (postnatal)

• A ndihmon terapia alternative për trajtimin e kancerit të gjirit ?

• Konsumoni gështenja për të qenë më të bukur

• Çfarë tregojnë ngjyrat tek frutat dhe perimet?

• Vetitë e çmuara të lakrës kineze

• Mishi i qengjit, i mirë në stinën e dimrit

• Frutat ekzotike dhe vlerat e tyre ushqyese (3)

• Mjalti, thesar për shëndetin

• 5 farat që duhet t'i konsumoni çdo ditë

• Frutat ekzotike dhe vlerat e tyre ushqyese 2

• Kur kombinimi i ushqimeve me njëri-tjetrin bëhet i rrezikshëm

• Frutat ekzotike dhe vlerat e tyre ushqyese

• Vlerat e çmuara të hides

• Këshilla për shëndetin në dimër

• Algat e detit mbrojnë veshkat dhe zemrën
prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China