PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"

• Si t'u thoni lamtumirë pikave të zeza

• Ja pse probiotikët janë të shëndetshëm

• Rrepa e bardhë, bima magjike që parandalon kancerin

• Cistet në vezore, trajtimi sipas mjekësisë kineze

• 8 pjesët e trupit që sulmohen më shpesh nga i ftohti

• Dr. Brownstein shpjegon si të mos prekemi nga kanceri

• Qëndrimi në diell, i domosdoshëm gjatë stinës së dimrit

• Rënia e flokëve dhe shkaqet

• Fakte të reja mbi shëndetin e veshkave

• Brokoli, superushqimi që lufton artritin

• Akupunktura dyfishon shanset për shtatzëninë

• Problemet me mëlçinë dhe dieta e përshtatshme

• Oolong, çaji kundër diabetit dhe problemeve me zemrën

• Sekreti i dobësimit?-çaji kinez Pu-erh

• Metodat e shëndetshme të konsumimit të pijeve alkoolike

• Si të kujdesemi për shëndetin e stomakut dhe të shpretkës

• 25 mënyra si të dobësohemi pa dietë

• Receta e jetëgjatësisë në Kinë

• Si të luftojmë hipertensionin

• Mjekësia kineze: Ushqimet që duhet të konsumojmë gjatë menopauzës

• Mushkëria, organi delikat që lidhet me qarkullimin ajror

• Shëndeti i zemrës, lidhet ngusht me emocionet

• Disa këshilla për epilepsinë…

• Si të luftojmë virozat e stinës nëpërmjet ushqimit

• Metodat për shëndetin dhe bukurinë e lëkurës

• Si të veprojmë kur vuajmë nga spondiliartroza

• Receta shtëpie kundër rrudhave

• Këshilla për lodhjen e vjeshtës

• Metodat e rëndësishme për shëndetin e flokëve

• Si duhet të ushqehen diabetikët

• A është cigarja elektronike një zgjidhje për të lënë duhanin?

• Ç'duhet të dimë për veshët?

• Hunda, filtruesja e ajrit

• Rruga drejt shërimit nga depresioni

• Gërhitja, një sëmundje e fshehur

• Gjithçka për verën e kuqe!

• Pau D'Arco, bima që mban nën kontroll mykun

• Ëndrra, zbuluesja e sëmundjeve dhe e sekreteve të pavetëdijes

• Si të zgjedhim dietën e duhur?

• Gjumi, garancia e shëndetit
prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China