PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"

• Ku t'i gjejnë proteinat vegjetarianët?

• Mos i ndrydhni ndjenjat

• Me kë duam të martohemi?

• 8 llojet e çajit që mund t'ju ndryshojnë jetën

• Televizori, mik apo armik i fëmijëve?

• Për femrat--Këshilla bukurie për 2014-n

• Pse kinezët përdorin milingonat, gjarpërinjtë dhe krimbat në mjekësi?

• Vaji i farave të kungullit për trajtimin e prostatës së zmadhuar

• Çfarë shkakton presion psikologjik tek djali

• Pse duhet të pimë kakao dhe të hamë çokollatë të zezë

• 14 ushqimet që ndihmojnë mëlçinë të eleminojë toksinat

• Kompleksi i inferioritetit, shkaku i plakjes së parakohshme

• Qershia, fruti i lëkurës së bukur

• Patatja e ëmbël, ilaçi natyror për diabetin

• Susami dhe vaji i tij- ushqim dhe ilaç 5-mijëvjeçar

• Gabimet që bëni kur mbani dietë

• Xhenxhefili, bima magjike që konsumohet më mirë në verë

• 10 përfitimet nga konsumi i shalqirit

• Të kuptojmë dallimet mes trurit të meshkujve dhe femrave

• Si të veprojmë kur na bien flokët

• 10 superushqimet për trurin

• "Filimi i verës", pse duhet t'i kushtohet vëmendje shëndetit të zemrës

• 10 përfitimet nga pirja e birrës

• Si të ktheheni në formë pas lindjes?

• Dieta mesdhetare, dieta më e mirë për shëndetin

• Çaji kinez Mao Jian, çaji kundër rrudhave dhe kileve të tepërta

• Teshtima, e domosdoshme për shëndetin

• Relaksohuni me masazhin kinez Tui na

• Ja si mund të lehtësoni simptomat e artritit në kushtet e shtëpisë

• Çfarë nuk duhet të bëjmë pas ngrënies?

• Dobësohuni me ushtrimet Tae bo

• Mjekësia kineze: Dieta vetëm me perime? – E gabuar

• 10 ushqimet më të mira për shëndetin e prostatës

• Dieta e lumturisë

• Vishuni më trashë në pranverë dhe më hollë në vjeshtë

• 5 parimet shëndetësore të mjekësisë tradicionale kineze

• Ja si ta luftoni celulitin në kushtet e shtëpisë

• Disa nga vështirësitë që mund të keni gjatë shtatzënisë

• Arsyet e tuberkulozit dhe metodat e parandalimit të tij

• Gjithçka mbi ujin. A janë të mira shishet plastike?
prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China