PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"

• Kujdesni nga depresioni sezonal ne dimër

• Mjekët kinezë rekomandojnë këto ushqime për gratë

• Kujdesi gjatë festave të fundvitit

• Si të kujdesemi për shëndetin e prostatës në dimër

• Studimet e reja mbi moshën ideale t'u bërë nënë

• Studimi:Më pak se 6 orë gjumë rrezikoheni nga diabeti

• Sinjalet e trupit për sëmundjet serioze

• Kujdesi për foshnjat në dimër dhe sëmundjet më të shpeshta

• 8 aspekte psikologjike për dobësim

• Sekreti i fizikut të Victoria Beckam—çaji i mrekullive Pu'er

• Ecja këmbadoras, e rëndësishme për fëmijën

• Dilema psikologjike për lënien e duhanit

• Ta përdorim apo jo aspirinën?

• Ndoshta jeni një "pica-holic": Studimet flasin për varësinë ndaj ushqimeve

• Çdo të thotë të jesh mëngjarash

• Ushqimet e përpunuara demtojnë kujtesën

• Sinkronizimi i frymëmarrjes me stërvitjen

• Shpresë e re për të mundur kancerin në zorrën e trashë

• Dimri po troket... a jeni gati?

• A e shëron optimizmi kancerin?

• 10 shenjat që tregojnë se jeni të veçantë

• Sëmundja e udhëtimit, ç'duhet të bëjmë

• Receta shtëpie kundër thinjave

• Çfarë duhet të kemi parasysh gjatë vrapimit

• Këshilla për shëndetin

• Bima magjike me emrin selino

• Shëndeti psikologjik i të moshuarve që jetojnë vetëm

• Mrekullitë e vitaminës E për shëndetin

• A është dobësi të kërkosh ndihmë nga të tjerët?

• A mund të dobësohemi me lëngje frutash dhe perimesh?

• Ja pse nuk duhet të vishni më taka të larta

• Pse duhet të hani 3 banane në ditë

• Si të ruhemi nga virozat e stinës

• Sinusiti,si ta trajtojmë

• A e dëmtojnë kafeja dhe çaji shtatzëninë?

• Vetëkontrolli i tepruar dëmton shëndetin

• Stina e Vjeshtës në Mjekësinë Kineze

• Agjërimi i lehtë është i shëndetshëm apo jo?

• Ç'duhet të dini për grupin tuaj të gjakut

• Meditim kundër plakjes së trurit
prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China