PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"

• informacionet e fshehura në sy dhe dhëmbë

• Si e dëmtojnë shëndetin emocionet negative

• Frutat, të pazëvendësueshme për shëndetin

• informacionet e fshehura në gjuhë

• Vitaminat dhe mineralet artificiale, te dëmshme!

• 5 ngjyrat e pashëndetshme në fytyrë

• Shenjat e përkeqësimit të shëndetit, informacionet e fshehura nga ngjyrat e fytyrës

• A e shëron Mjekësia Kineze ekzemën?

• E djeshmja dhe e sotmja e Mjekësisë Tradicionale Kineze në SHBA

• Magjia e erëzave

• Si t'ja bëjmë me mushkonjat?

• Shërohuni duke praktikuar Joga

• Mrekullirat e magnezit për shëndetin tonë

• Çfarë është meditimi dhe si ta praktikojmë

• Trajtimi i depresionit me Mjekësinë Tradicionale Kineze

• Si i trajton mjekësia kineze problemet me pagjumësinë

• MTK: Masazhoni veshët për një shëndet më të mirë

• Hipertensioni, vrasës i heshtur

• Ushqimet për të "shpëtuar" nga myku Candida në trup

• Ushqimet që parandalojnë diarrenë

• Sa beson bota sot në Mjekësinë Tradicionale Kineze

• MTK-Helmi i gjarprit, formulë për artritin dhe lëkurën

• Lufta ndaj kancerit - soja "diamanti i verdhë"

• Avantazhet e mjekësisë kineze në trajtimin e kancerit

• Mjekësia tibetiane- kombinimi i shkencës dhe artit

• Refleksologjia dhe masazhi i këmbëve në Kinë

• 20 veprime të vogla për të trajtuar diabetin

• Si të hiqni mbetjet e pesticideve nga frutat e perimet

• Trajtimi i kollës me Mjekësinë Tradicionale Kineze

• Hipokrati: "Lëreni ushqimin të jetë ilaçi juaj"

• Dietoterapia kineze dhe superushqimet

• Opinionet e mjekëve të huaj për trajtimin nën majat e gjilpërave

• Arti i masazhit me Mjekësinë Tradicionale Kineze

• Ndërthurja e Mjekësisë Tradicionale Kineze me atë perëndimore

• Cilësia e ajrit dhe shëndeti

• Parandalimi dhe trajtimi i sëmundjeve kronike të veshkave

• Rëndësia e kujdesit ndaj dhëmbëve

• Mjekimi i osteoporozës me mjekësinë kineze

• Përdorimi i antibiotikëve dhe epidemitë në Evropë

• Djersitja e tepërt dhe trajtimi i saj
prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China