PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"

• Si ta ndihmoni fëmijën të përballet me frikën

• Si të përballemi me ankthin?

• Dietat më të famshme që qarkullojnë sot

• Shëroni trupin në mënyrë natyrale

• C'të bëni kundër diarresë së vjeshtës tek bebet

• Ecja, stërvitja më e mirë për shëndetin

• Pastroni veshkat me këto pije

• Zink kundër rënies së flokëve

• Receta të sugjeruara nga mjekët popullorë

• Si të ruajmë shëndetit psikologjik në vjeshtë

• Si e trajtojnë hipertensionin kinezët

• Vjeshta, stina e erës

• Pehashi i trupit, sa i rëndësishëm!!

• Ushqimet që nuk duhet të konsumoni me rast festash nëse vuani nga sëmundjet

• Çfarë frutash të konsumojmë në vjeshtë?

• Pse duhet t'i lavdëroni fëmijët

• Vlera ushqyese që humbisni nëse nuk hani vezë

• Ushqimet që përmbajnë acid folik (B9)

• Rigjallëroni trupin dhe flokët pas plazhit

• Gjumi i ëmbël, shumë i rëndësishëm në vjeshtë

• Vetitë e vajit të bajames dhe arganit

• Vaji i arrës së kokosit për gjithçka

• Depresioni, shkaku pse u vetëvra Robin Williams

• Ushqimi, burim inteligjence

• "Farmacia" që i duhet njeriut është brenda vetë trupit

• Ushqimet e përshtatshme në verë

• Kur duhet ta detoksifikoj trupin?

• Kuinoa, "nëna e drithërave", pse duhet ta konsumojmë

• Ja shenjat që tregojnë se keni mungesë vitamine B12

• Ushqimet që na furnizojnë me OMEGA 3, 6 dhe 9

• Sportet më të përshtatshëm në verë

• Ndizni pasionin me këta afrodiziakë

• Si ta kalojmë periudhën më të nxehtë të vitit

• Kërpudha e mrekullisë që vret qelizat e kancerit

• 5 mënyrat si të shpëtoni lidhjen tuaj

• Bimët kineze, efikase për trajtimin e shumë sëmundjeve

• Herbalisti kinez sugjeron "Pijen e Mrekullisë"

• Si të përballoni presionin psikologjik në punë

• Si ta menaxhoni stresin dhe ankthin nga provimet

• Ushqimet e verës për dobësim
prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China