PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
• Beograd-Zhvillohet takimi Rama-Li Keqiang 2014YY12MM17DD
• Rama takon homologun serb Vuçiç 2014YY12MM17DD
• Kryeministri Rama vlerëson Samitin Kinë-EQL 2014YY12MM17DD
• Rama-Kontaktet me Kinën të kthehen në fuqi bashkëpunimi rajonal 2014YY12MM17DD
• Li Keqiang takohet me presidentin e Këshillit të Bosnjë-Hercegovinës 2014YY12MM16DD
• Li Keqiang takohet me homologun slloven Ratzel 2014YY12MM16DD
• Li Keqiang viziton Beogradin 2014YY12MM16DD
• Li Keqiang takon zyrtarin kryeekzekutiv të Afganistanit 2014YY12MM16DD
• Kina dhe Kazakistani, konsensus mbi marrëveshjen prej 18 miliardë USD 2014YY12MM16DD
• Astana, takimi i dytë i kryeministave Kinë-Kazakistan 2014YY12MM15DD
• Kryeministri kinez Li takon presidentin kazakistanas Nazarbayev 2014YY12MM15DD
• Kryeministri kinez fillon vizitën në Kazakistan 2014YY12MM14DD
• Kryeministri Li Keqiang fillon vizitat në Kazakistan, Serbi dhe Tajlandë 2014YY12MM14DD
• Bashkëpunimi hekudhuror me Kinën, fokusi i opinionit tajlandez 2014YY12MM12DD
• Kryeministri kinez u takua me Van Rompuy dhe Barroso 2014YY10MM16DD
• Li Keqiang: Kina do t'i japë FAO-s një fond 50 mln USD 2014YY10MM16DD
• Li: Rritja pak më e ulët se 7.5 për qind, "e pranueshme" 2014YY07MM18DD
• Li Keqiang uron Jean- Claude Juncker për marrjen e detyrës 2014YY07MM17DD
• Li Keqiang takohet me përfaqesuesit e kompanive të huaja në Kinë 2014YY07MM10DD
• Kinë-Greqi, forcim i bashkëpunimit kulturor 2014YY06MM22DD
• Li Keqiang takohet me liderët e Europës Qendrore e Lindore 2013YY11MM28DD
• Kryeministri Rama-Pres me padurim takimin me kryeministrin kinez në Rumani 2013YY11MM26DD
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China