PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Beograd-Zhvillohet takimi Rama-Li Keqiang
2014-12-17 20:48:27 CRI Komenti juaj Printoni

Kryeministri Edi Rama ka komentuar në rrjetet sociale Facebook dhe Twitter se është takuar me kryeministrin kinez Li Keqiang. Sipas ATSH-së kreu i qeverisë shqiptare komenton se me homologun kinez ka patur "mirëkuptim të plotë për nevojën që Kina të rrisë mbështetjen financiare ndaj Shqipërise dhe rajonit." Kreu i ekzekutivit Rama ndodhet në Beograd në kuadër të Samitit të tretë Kinë-Europë Qendrore dhe Juglindore.(ATSH)
Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China