PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Rama takon homologun serb Vuçiç
2014-12-17 20:47:28 CRI Komenti juaj Printoni

Kryeministri shqiptar Rama u takua në mesditë në Beograd me homologun serb, Aleksandar Vuçiç. Sipas ATSH-së kreu i qeverisë shqiptare Rama ka njoftuar në rrjetet sociale se takimi ka pasur si qëllim rritjen e bashkëpunimit dhe rritjen e kujdesit ndaj shqiptarëve të Luginës së Preshevës.

Gjatë qëndrimit në Beograd, Rama do të ketë takime edhe me homologët të tjerë të vendeve të Europës Qendrore dhe Lindore. (ATSH)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China