PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Kryeministri Li Keqiang fillon vizitat në Kazakistan, Serbi dhe Tajlandë
2014-12-14 16:14:17 CRI Komenti juaj Printoni
Kryeministri i Kinës Li Keqiang ndodhet në Kazakistan për të zhvilluar një vizitë zyrtare me flesën e homologut Karim Massimov, si dhe për të marrë pjesë në mbledhjen e 13-të të kryeministrave të Organizatës së Bashkëpunimit të Shangait.

Me ftesën e kryeministrit serb Aleksandar Vuciç, udhëheqësi kinez do të vizitojë Beogradin si dhe do të marrë pjesë në takimin e tretë të kryeministrave në Samitin Kina – Europa Qendrore e Lindore.

Ndërkohë në Tajlandë, Li Keqiang shkon me ftesën e kryeministrit Prayuth Chan-ocha, ku pritet të marrë pjesë në konferencën e pestë të udhëheqësve të Bashkëpunimit Ekonomik të Mekongut. (Çang Çuo/Leftion Peristeri)
Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China