PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Li Keqiang: Kina do t'i japë FAO-s një fond 50 mln USD
2014-10-16 10:05:42 CRI Komenti juaj Printoni

 

Kryeministri kinez Li Keqiang ka njoftuar se Kina do të japë një fond 50 milonë dollarë amerikanë për Organizatën e Ushqimit dhe të Bujqësisë (FAO) në 5 vitet e ardhshme.

Kryeministri kinez tha se fondi i ri do të përdoret për të ndihmuar vendet në zhvillim.

"Për të forcuar më tej bashkëpunimin me FAO-n, në veçanti bashkëpunimin Jug-Jug brenda kornizës së FAO-s, qeveria kineze do të dhurojë një fond prej 50 milionë dollarësh amerikanë për FAO-n në 5 vitet e ardhshme, si dhe do të shtojmë mbështetjen për Programin Botëror të Ushqimit dhe Fondin Ndërkombëtar për Zhvillimin Bujqësor."

Qeveria kineze dhe ajo italiane kanë lëshuar një deklaratë të përbashkët për shtyp, duke u zotuar për forcimin e bashkëpunimit në fusha të ndryshme, përfshi sigurinë dhe zbatimin e ligjit.(Albana)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China