PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Kryeministri Rama-Pres me padurim takimin me kryeministrin kinez në Rumani
2013-11-26 21:02:40 CRI Komenti juaj Printoni

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama gjatë një konference për shtyp në Londër ka deklaruar se Kina luan një rol të rëndësishëm në Ballkan dhe në Evropën Juglindore, njofton agjencia kineze e lajmeve Xinhua.

Kreu i qeverisë shqiptare tha se pret me padurim t'i bashkohet samitit të bashkëpunimit mes 16 vendeve të Evropës Qendrore dhe Lindore në Bukuresht në fund të këtij muaji, ku merr pjesë dhe kryeministri kinez Li Keqiang.

"Kina po luan një rol të rëndësishëm, duke rritur angazhimin e saj në përpjekjet e vendeve të këtij rajoni drejt së ardhmes, veçanërisht drejt zhvillimit ekonomik", theksoi Rama gjatë konferencës për shtyp në kryeqytetin britanik. (Eda Merepeza/CRI)

 

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China