PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
• Rrëshqitje të tokës në Junan 2010YY08MM20DD
• Shkon në 1287 numri i viktimave nga rrëshqitjet e tokës në Zhouqu 2010YY08MM18DD
• Ambasadat kineze jashtë vendit dhe emigrantët kinezë bënë homazhe për viktimat e Zhouqusë 2010YY08MM17DD
• Kinezët dhe emigrantët kinezë zhvilluan homazhe për viktimat në Zhouqu 2010YY08MM16DD
• Ambasadat kineze zhvilluan homazhe për viktimat në Zhouqu 2010YY08MM16DD
• Organet e çështjeve civile të provincës Gansu kanë marrë kontributet për punë shpëtuese prej mbi 100 milionë juanësh 2010YY08MM15DD
• Masat popullore e krahinave të ndryshme të Kinës shprehën ngushëllime të thella ndaj viktimave në Zhou Qu 2010YY08MM15DD
• Liderët kinezë dhe popujt kinez shprehën ngushëllime ndaj viktimave në Zhou Qu 2010YY08MM15DD
• Komuniteti ndërkombëtar vazhdon t'i shprehë palës kineze ngushëllimet 2010YY08MM15DD
• Populli mbajti zi për viktimat në Zhou Qu 2010YY08MM15DD
• EXPO 2010, veprimtari përkujtimore për viktimat në Zhou Qu 2010YY08MM15DD
• Numri i viktimave në rrëshqitjet e mëdha të tokës në Zhou Qu u rrit në 1239 2010YY08MM14DD
• U normalizuan në përgjithësi telekomunikacioni, komunikacioni, ujë dhe energji në Zhou Qu 2010YY08MM14DD
• OKB, ngushëllimet ndaj Kinës  për viktimave në Zhou Qu 2010YY08MM14DD
• Barroso, ngushëllime popullit kinez për viktimat në Zhou Qu 2010YY08MM14DD
• EXPO 2010, veprimtari përkujtimore për viktimat në Zhou Qu 2010YY08MM14DD
• Kinë, veprimtari përkujtimore për viktimat në Zhou Qu 2010YY08MM14DD
• Kinë, ndërmarrjet qendrore japin ndihma humanitare 2010YY08MM13DD
• Zhouqu, "fluturon"në 1144 numri i viktimave 2010YY08MM13DD
• Ban Ki-moon i shpreh ngushëllime qeverisë kineze 2010YY08MM12DD
• Nënkryetari i parlamentit shqiptar i shprehu palës kineze ngushëllime lidhur me katastrofën në Zhouqu 2010YY08MM10DD
• Kinë, mbi 5300 ushtarakë marrin pjesë në punët e shpëtimit 2010YY08MM10DD
• Kinë, rrëshqitja e tokës, Byroja Politike harton punët e shpëtimit 2010YY08MM10DD
• Kinë, punët e shpëtimit do të përballen me motin e keq 2010YY08MM10DD
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China