PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Ambasadat kineze zhvilluan homazhe për viktimat në Zhouqu
2010-08-16 17:34:45 cri komenti juaj Printoni

Më 15 gusht, ambasadat kineze në Gjermani, Poloni, Serbi dhe konsullata kineze në Almaty zhvilluan homazhe për viktimat e fatkeqësisë nga rrëshqitjet e tokës në Zhouqu të provincës Gansu.

Nga ora 8 deri në orën 9 të 15 gushtit sipas orës vendore, këto ambasada zhvilluan ceremoninë e ngritjes së flamurit dhe më pas, të gjithë punonjësit mbajtën 3 minuta heshtje për viktimat.

Në orën 9 të 15 gushtit sipas orës vendore, konsullata kineze në Almaty uli flamurin në gjysmështizë për të bërë homazh për viktimat. (Yuan Xin)(Albana)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China