PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Komuniteti ndërkombëtar vazhdon t'i shprehë palës kineze ngushëllimet
2010-08-15 19:33:22 cri komenti juaj Printoni

Ditët e fundit, disa liderë të vendeve të huaja dhe të organizatave ndërkombëtare si presidenti jugkorean Li Miunbak, mbreti i Jordanisë Abdullah II Bin Husei, mbreti i Morakut Sidi Mohamed, presidenti i Turkmenistanit Gurbanguli Berdimukhamedov, presidenti i Azerbaixhanit Oleksandr Aliev, kryeministri i Taxhikistanit Akil Akilov dhe presidenti i Gjermanisë Joakim Ulf shprehën përkatësisht ngushëllimet liderëve e qeverisë kineze për viktimat në rrëshqitjet e mëdha të tokës që ndodhën në Zhou Qu të provincës Gan Su.

(Çan Yean)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China