PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
EXPO 2010, veprimtari përkujtimore për viktimat në Zhou Qu
2010-08-15 19:11:51 cri komenti juaj Printoni

Më 15 gusht, në pavijonin e provincës Gan Su në parkun e EXPO-së 2010 që po organizohet në Shangai u zhvillua ceremonia solemne e mbajtjes së heshtjes ndaj viktimave në rrëshqitjet e mëdha të tokës që ndodhën në Zhou Qu të kësaj province.

Për të shprehure ngushëllimet, u ulën në gjysmështizë edhe flamuret kombëtare e Kinës, të Byrosë Ndërkombëtare të Ekspozitës, të EXPO-së 2010. U ndërpreu edhe transmetimi i muzikës dhe u ndaluan mbi 100 shfaqje artistike që u paraplanifikuan të zhvillohen në parkun e EXPO-së.

(Çan Yean)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China