PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Masat popullore e krahinave të ndryshme të Kinës shprehën ngushëllime të thella ndaj viktimave në Zhou Qu
2010-08-15 20:08:43 cri komenti juaj Printoni
Sipas Agjencisë Hsinhua, 15 gushti është "dita e zezë" për nderimin e viktimave në rrëshqitjet e mëdha të tokës në qytezën Zhou Qu të Kinës. Masat popullore të krahinave të ndryshme të vendit shprehën ngushëllime të tyre të thella në mënyrë të ndryshme si ulje e flamurit kombëtar në gjysmështizë ose qëndrim në heshtje ndaj viktimave në rrëshqitjet e mëdha të tokës në Zhou Qu.

Kjo është hera e tretë pas tërmetit në Wenchuan dhe në Yushu që Kina zhvilloi aktivitetet e ngushëllimeve ndaj viktimave në fatkeqësi.(Vera)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China