PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Barroso, ngushëllime popullit kinez për viktimat në Zhou Qu
2010-08-14 19:45:43 cri komenti juaj Printoni

Më 13 gusht, kryetari i Komisionit Evropian Jose Manuel Barroso i dërgoi kryetarit të shtetit të Kinës Hu Jintao një telegram për t'u shprehur ngushëllimet dhe keqardhje kryetarit Hu dhe gjithë popullit kinez për viktimat gjatë rrëshqitjeve të tokës në qytezën Zhou Qu të provincës Gan Su.

Barroso tha se ai u trodit nga kjo fatkeqësi e rëndë dhe u prek thellësisht nga operacionet ndihmese të shpejta dhe me efikasitet të lartë të ndërmarra nga qeveria kineze. Ai shtoi gjithashtu në telegram se para fatkeqësive natyrore, Komisioni Evropian do të qendrojë me këmbënuglje në anën e popullit kinez.

(Çan Yean)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China