PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Rrëshqitje të tokës në Junan
2010-08-20 10:30:24 cri komenti juaj Printoni

Sipas statistikave, deri në orën 19:35 të datës 19 gusht, rrëshqitja e dherave në qytezën Gongshan të provincës Junan, në Kinën jugperëndimore ka prekur 275 persona ku ndër to, 6 kanë humbur jetën dhe 85 të tjerë janë zhdukur. Puna e shpëtimit po zhvillohet normalisht, lajmi i mirë është se ka rifilluar funksionimi i rrjetit të telekomunikacionit dhe transportit. (Wang Xianya)(Albana)


1 2
Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China