PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Ambasadat kineze jashtë vendit dhe emigrantët kinezë bënë homazhe për viktimat e Zhouqusë
2010-08-17 19:48:00 cri komenti juaj Printoni

Më 15 gusht sipas orës vendore ambasadat kineze jashtë vendit dhe emigrantët kinezë zhvilluan homazhe për të shprehur ngushëllime për viktimat nga rrëshqitjet e tokës në Zhouqu të provincës Gansu.

Po atë ditë ambasadat kineze në Gjermani, Rusi dhe SHBA zhvilluan ceremoninë e ngritjes së flamurit në gjysmështizë.

Drejtori i Shoqatës së Bashkuar të Kinezëve në Çeki, Tang Yunling dhe disa përfaqësues të emigrantëve në Çeki shprehën dëshirë për të dhënë kontribut për rindërtimin e zonave të prekura në Zhouqu. Ata kanë shumë besim se populli i Zhouqusë do ta kapërcejë këtë fatkeqësi me vullnet të fortë e duke ndërtuar një të ardhme më të mirë.(U Sen)(Albana)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China