PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Organet e çështjeve civile të provincës Gansu kanë marrë kontributet për punë shpëtuese prej mbi 100 milionë juanësh
2010-08-15 20:41:24 cri komenti juaj Printoni
Gazetari mësoi nga Ministria e Çështjeve Civile e Kinës se deri më 15 gusht, Drejtoria Civile e provincës Gansu ka marrë gjithësisht kontributet për punë shpëtuese prej 106 milionë juanësh, edhe materialet prej mbi 20 milionë juanësh.

Organet përkatëse vendëse kanë nxjerrë në pah rregullat administrative për fonde dhe materiale të shpëtimit për të garantuar me të gjitha mundësitë që të gjitha kontributet do të arrijnë me sigurim, me shpejtësi të madhe në zonat e prekura nga fatkeqësia dhe të ndihmojnë masat popullore të dalin nga vështirësia. (Vera)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China