PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Liderët kinezë dhe popujt kinez shprehën ngushëllime ndaj viktimave në Zhou Qu
2010-08-15 20:07:38 cri komenti juaj Printoni
Sipas Agjencisë Hsinhua, më 15 gusht paradite, Hu Jintao, Jiang Zemin, Wu Bangguo, Wen Jiabao, Jia Qinglin, Li Changchun, Xi Jinping, Li Keqiang, Hë Guoqiang dhe Zhou Yongkang përkatësisht në Pekin dhe në krahina të tjera të vendit së bashku me popujt e kombësive të ndryshme të vendit shprehën hidhërime të thella ndaj viktimave në rrëshqitjet e tokës në qytezën Zhou Qu.

Deri në orën 16 të 15 gushti, rrëshqitjet e mëdha të tokës në Zhou Qu kanë shkaktuar 1248 të vdekur dhe 496 të humbur. (Vera)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China