PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
U normalizuan në përgjithësi telekomunikacioni, komunikacioni, ujë dhe energji në Zhou Qu
2010-08-14 20:06:22 cri komenti juaj Printoni
Pasi ndodhen në Zhou Qu të provincës Gan Su rrëshqitjet e mëdha të tokës, organet përkatëse i shpëtuan me të gjitha mundësi projektet në frontin e jetës, aktualisht u normalizuan në përgjithësi sherbimet e telekomunikacionit dhe të komunikacionit, furnizimet me ujë dhe energji elektrike në Zhou Qu.

Sipas Agjencisë Hsinhua, në qytezën Zhou Qu është zgjidhur fillimisht problemi furnizimit me ujë në rast urgjent, u normalizuan në përgjithësi furnizimi me energji elektrike në zonat e rëndësishme, gjithësisht 115 transformatorë elektrikë të fshtrave u normalizuan, njëkohësisht u hapën daljet në lindje dhe perëndim të qytezës, 10 stacionet e telekomunikacionit u riparuan.(Vera)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China