PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Shkon në 1287 numri i viktimave nga rrëshqitjet e tokës në Zhouqu
2010-08-18 20:04:59 cri komenti juaj Printoni

Sipas Agjencisë së Lajmeve Hsinhua, deri në orën 16 të 18 gushtit, nga rrëshqitjet e mëdha të tokës në Zhouqu janë numëruar 1287 të vdekur dhe 457 të tjerë të zhdukur. (Vera)(Albana)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China