PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
OKB, ngushëllimet ndaj Kinës  për viktimave në Zhou Qu
2010-08-14 19:59:27 cri komenti juaj Printoni

Më 13 gusht, zv.sekretari i përgjithshëm i OKB-së për çështjet humanitare Xhon Holmes dhe sekretari i përgjithshëm Organizatës për Ndalimin e Armëve Kimike Ahmet Juzumcu shprehën përkatësisht ngushëllimet qeverisë kineze dhe popullit kineze për viktimat në rrëshqitjet e mëdha të tokës në Zhou Qu.

Holmesi vlerëson lart në të njëjtën kohë për përpjekjet e pandërprera të qeverisë kineze në përballimin e fatkeqësisë, zhvillimin e shpëtimit, koordinimin e ndihmës së materialeve. Ai tha se në qoftë se ka nevojë, OKB-ja do t'i ofrojë palës kineze ndihmë të mëtejshme në çdo kohë.

(Çan Yean)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China