PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
• Kinë, gjetja e fuçive të rrezikshme për të ndaluar ndotjen e lumit 2010YY07MM30DD
• Kinë, mbi 40 milionë banorë u prekën nga përmbytjet 2010YY07MM27DD
• 28 provinca kineze preken nga përmbytjet 2010YY07MM26DD
• Wen Jiabao inspekton zonat e prekura nga përmbytjet 2010YY07MM25DD
• Kinë, 120 milionë banorë janë prekur nga përmbytjet, humbjet ekonomike shkojnë në 150 miliardë juanë 2010YY07MM23DD
• Afro 2 milionë banorë janë prekur nga përmbytjet në dy provincat verilindore të Kinës 2010YY07MM22DD
• Mbledhja e Këshillit të Shtetit për punën kundër përmbytjeve 2010YY07MM21DD
• Kinë, 110 milionë të prekur nga përmbytjet 2010YY07MM21DD
• Niveli i ujërave në Lumin Jangce arrin pikën më të lartë pas përmbytjes së vitit 1987 2010YY07MM20DD
• Media kineze i kushton vëmendje përmbytjes në lumin Jangce 2010YY07MM20DD
• Lumi Huaihe, niveli i ujit kaloi cakun e alarmit 2010YY07MM19DD
• Hui Liangyu, masa për forcimin e sigurisë në lumin Huai 2010YY07MM19DD
• Kinë, 97.5 milionë të prekur nga përmbytjet 2010YY07MM15DD
• Mbi 19 milionë të prekur nga përmbytjet e lumit Jance 2010YY07MM13DD
• Lumi Jance, 18.3 milionë të prekur nga përmbytje serioze 2010YY07MM12DD
• Përmbytje në një pjesë lumenjsh në Qinghai 2010YY07MM08DD
• Kinë, 377 milionë juanë ndihmë për banorët e prekur nga përmbytjet 2010YY07MM06DD
• Kina, mbi 44 milionë njerëz të prekur nga përmbytjet 2010YY07MM03DD
• Po tërhiqen ujërat e përmbytjes në Nanping të provincës Fujian 2010YY06MM28DD
• Përmbytjet në Kinë 2010YY06MM26DD
• Përmbytjet në jug shkaktuan 377 të vdekur dhe humbje ekonomike me 75.6 miliardë juanë 2010YY06MM25DD
• Kryeministri kinez shkoi në Jiangxi për drejtimin e punës përballë përmbytjeve 2010YY06MM24DD
• Kinë, nuk ka epidemi të sëmundjeve infektive në zonat e prekura nga përmbytjet 2010YY06MM24DD
• Përmbytjet në provincat në jug të vendit kanë prekur 29 milionë persona 2010YY06MM23DD
• Kina: 253 milionë juanë për zonat e prekura nga përmbytja 2010YY06MM23DD
• Hu Jintao dhe Wen Jiabao kërkojnë sigurimin e jetës së banorëve të prekur nga fatkeqësia 2010YY06MM22DD
• 29 milionë banorë preken nga përmbytjet 2010YY06MM22DD
• Reshjet e shumta të shiut kanë vazhduar në provincat e pjesës jugore të Kinës 2010YY06MM21DD
• Wen Jiabao: Të kryhen në mënyrën e duhur punët e parandalimit dhe të kundërshtimit të përmbytjeve 2010YY06MM20DD
• Reshjet e shumta të shiut kanë shkaktuar 132 të vdekur 2010YY06MM20DD
1 2
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China