PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Kinë, 97.5 milionë të prekur nga përmbytjet
2010-07-15 14:50:14 cri komenti juaj Printoni

Sipas të dhënave statistikore të fundit, sivjet deri më 15 korrik 97.5 milionë banorë në 26 provinca e rajone autonome dhe qytete të varura drejtpërdrejt nga qeveria qendrore kineze u prekën nga përmbytjet, ndër të cilët 594 kanë vdekur dhe 212 janë të humbur. Përmbytjet shkaktuan edhe humbje ekonomike të drejtpërdrejta me një vlerë prej 120 miliardë e 200 milionë juanësh.

(Çan Yean) (Artan)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China