PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
28 provinca kineze preken nga përmbytjet
2010-07-26 18:48:53 cri komenti juaj Printoni

Këtë vit, deri në orën 9 të 26 korrikut, 28 provinca e rajone të mbarë Kinës janë prekur nga përmbytjet dhe si pasojë, numri i personave të prekur nga fatkeqësia ka arritur në 124 milionë, ndër këta 823 të vdekur dhe 437 të humbur. Dëmet ekonomike kanë shkuar në rreth 154.1 miliardë juanë. (Fani)(Albana)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China