PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Hui Liangyu, masa për forcimin e sigurisë në lumin Huai
2010-07-19 16:30:17 cri komenti juaj Printoni

Zv.kryeministri i Kinës dhe drejtori i përgjithshëm i Drejtorisë së Kundërshtimit të Thatësisë dhe të Parandalimit të Fatkeqësive, Hui Liangyu drejtoi një mbledhje të posaçme për parandalimin e përmbytjeve në qytetin Benbu të provincës Anhui për të kryer në mënyrën e duhur punën e shpëtimit kundër fatkeqësisë.

Hui Liangyu vuri në dukje se aktualisht, për shkak të shirave të rrëmbyeshëm e të vazhdueshëm, në degën kryesore të lumit Huai mund të ndodhin përmbytje të mëdha.

Hui Liangyu tha se në zonat përgjatë lumit Huai duhet të forcohet kontrolli e parandalimi në zonën malore, të përgatiten mjetet e duhura për punën e shpëtimit, të koordinohen në mënyrë shkencore projektet e parandalimit të përmbytjeve, të sigurohet jetesa bazë e banorëve të prekur nga fatkeqësia dhe të sigurohet që asnjë epidemi mos të kanosë vendin. (Yuan Xin)(Albana)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China