PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Afro 2 milionë banorë janë prekur nga përmbytjet në dy provincat verilindore të Kinës
2010-07-22 15:19:50 cri komenti juaj Printoni

Nga 19 korriku, në provincat verilindore Liaoning dhe Jilin ka pasur reshje të shumta shiu. Siç njoftohet nga Ministria e Çështjeve Civile, deri në orën 10:00 të 22 korrikut, nga përmbytjet janë prekur afro 2 milionë banorë, ndër to 150 mijë persona janë zhvendosur me urgjencë.

Komiteti Kombëtare i Pakësimit të Fatkeqësive dhe Ministria e Çështjeve Civile dërguan më 22 korrik punëtorë për në zonat e prekura dhe për të ndihmuar qeveritë vendore në zhvillimin e punëve të kundërshtimit të fatkeqësisë dhe punët e shpëtimit. (Fang Xiaoyu)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China