PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Lumi Huaihe, niveli i ujit kaloi cakun e alarmit
2010-07-19 19:04:53 cri komenti juaj Printoni

Në orën 5 të 19 korrikut, niveli i ujit në digën Wangjiaba të lumit Huaihe arriti në 27.50 metra. Deri në orën 10 të 19 korrikut, ky nivel shënonte 27.68 metra dhe tani është ende në rritje.

Sipas parashikimeve të motit për 20 korrikun, në bregun verior të lumit Huaihe do të vazhdojnë reshje të mëdha shiu dhe madje stuhi në disa zona.

Bazuar në kushtet e motit, qyteti Fuyang që ndodhet pranë lumit Huaihe, ka bërë përgatitje të shumta për të përballuar një përmbytje të mundshme. (Jiang Lei)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China