PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Mbledhja e Këshillit të Shtetit për punën kundër përmbytjeve
2010-07-21 18:56:04 cri komenti juaj Printoni
Më 21 korrik, kryeministri kinez Wen Jiabao drejtoi mbledhjen e rregullt të Këshillit të Shtetit për të studiuar punën kundër përmbytjeve.

Në mbledhje u theksua nevoja e forcimit të mbikëqyrjes së gjendjes së fatkeqësisë, shtimit të përkrahjes materiale e financiare, si dhe normalizimit sa më të shpejtë të jetës së banorëve të prekur nga fatkeqësia. (Fani)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China