PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Lajmet
• Xi Jinping kthehet në Pekin pas Samitit G20 dhe atij të APEC-ut
• APEC, të realizohet rritje gjithëpërfshirëse
• Xi Jinping mbërrin në Manila për samitin e APEC-ut
• Turqi: Presidenti kinez Xi Jinping takon homologun amerikan Barak Obama
• G20, angazhohet për marrëveshjen e klimës
• Samiti i G20-së, thirrje për përballimin e krizës së refugjatëve
• Eksperti: Samiti i ardhshëm i G20-s të përqendrohet te vendet në zhvillim
• Pjesmarrje e gjerë kineze në Samitin e CEO-ve të APEC-ut
• Ministri i jashtëm kinez: të bashkuar kundër terrorizmit
• Xi Jinping, sivjet rritja ekonomike e Kinës 7%
• Lufta kundër terrorizmit në krye të axhendës së Samitit të G20-ës
More>>
Fokus
• Xi në samitin jozyrtar të APEK-ut
• Xi Jinping propozon temat e samitit të G20-s në 2016-n
More>>
APEC
APEC, të realizohet rritje gjithëpërfshirëse

Xi në samitin jozyrtar të APEK-ut
Përmirësohet sistemi ekologjik në Rrafshnaltën e Tibetit
Foto
Rubrike
• Samiti i G20-ës dhe axhenda e tij
反恐---Fǎn kǒng---Kundër terrorizmit
• Diskutohet lidhja e planeve të investimeve Kinë-Europë
Zyrtarë dhe studiues nga Kina dhe Bashkimi Europian diskutuan të hënën në Bruksel bashkimin e nismës së Kinës "Një Brez, një Rrugë" me zbatimin e "Planit të Investimeve të BE-së"...
• Forcim i pandërprerë i bashkëpunimit financiar kino-britanik
Me shtimin e investimeve midis Kinës e Britanisë, është forcuar shumë bashkëpunimi financiar dypalësh. Gjatë vizitës aktuale të presidentit Xi Jinping në Britani...
Link

Presidenti kinez, në samitin e 7-të të BRICS-it

Turneu i Xi Jinping në 3 vende oqeanike dhe pjesëmarrja në samitin e G20-s 

Samiti i CEO-ve i APEC-ut, Pekin, 8-10 nëntor
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China