PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Xi Jinping mbërrin në Manila për samitin e APEC-ut
2015-11-17 17:00:18 CRI Komenti juaj Printoni

Presidenti kinez Xi Jinping arriti të martën në kryeqytetin e Filipineve Manila, për të marrë pjesë në samitin e 23-të jozyrtar të liderëve të APEC-ut.

Tema e këtij samiti është "Krijimi i një ekonomie më gjithëpërfshirëse, ndërtimi i një bote më të bukur". Liderët e vendeve anëtare të APEC-ut do të diskutojnë mbi integrimin e ekonomisë rajonale, ndërmarrjet e mesme dhe të vogla, shfrytëzimin e burimeve njerëzore, rritjen e vazhdueshme etj.

Presidenti kinez Xi Jinping do të mbajë në këtë samit një fjalim. Ai gjithashtu do të marrë pjesë e do të mbajë një fjalim edhe në samitin e drejtuesve të biznesit të APEC-ut. (Xu Guang/Artan Goga)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China