PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
G20, angazhohet për marrëveshjen e klimës
2015-11-17 10:03:37 CRI Komenti juaj Printoni

Samiti i 10-të i liderëve të G20-ës mbylli të hënën punimet në Antalia të Turqisë me një deklaratë të përbashkët. Në deklaratë theksohen përpjekjet për një marrëveshje ambicioze të klimës gjatë samitit të Parisit, e cila do të marrë në konsideratë gjendjen e vendeve të ndryshme.

Sipas deklaratës ndryshimi i klimës përbën një ndër sfidat kryesore aktuale dhe viti 2015 ka qenë kyç për marrjen e masave efikase, në drejtim të ndryshimit të klimës. Deklarata ka riafirmuar "Konventën e OKB-së për ndryshimet e klimës".

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China