PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Fokus

Xi Jinping dhe Barack Obama zhvillojnë bisedime në Pekin
Lajmet
• Azi-Paqësor, miratohet harta e rrugës për Zonën e Tregtisë së Lirë
• Xi Jinping dhe Barack Obama zhvillojnë bisedime në Pekin
• Fjalimi i Xi Jinping në Samitin e APEC-ut
• Liderët e APEK-ut mbjellin pemët simbol të partneritetit
• Pritje për liderët e APEC-ut
• Përfundon samiti i liderëve industrialo-tregtar i APEC-ut
• Obama mbërrin në Pekin
• Samiti i APEC-ut do të fokusohet tek tregtia e lirë
• Rritja më e ulët se parashikimi në rajonin e APEC-ut
• Pekin, nis java e takimeve të APEK-ut 2014
More>>
Foto
Link

• Hu Jintao në samitin e APEK-ut 2012

• Hu Jintao në samitin e APEK-ut 2011

• Forumi veror i Davosit në Tianjin
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China