PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Xi Jinping dhe Barack Obama zhvillojnë bisedime në Pekin
2014-11-12 10:27:28 CRI Komenti juaj Printoni

Presidenti kinez Xi Jinping zhvilloi të mërkurën në mëngjes bisedime me homologun e tij të ShBA-së Barack Obama në Pallatin e Madh të Popullit në qendër të Pekinit.

Para fillimit të bisedimeve, Xi e mirëpriti homologun e tij Obama duke mbajtur një ceremoni zyrtare me tapete të kuq. Presidenti amerikan Barack Obama mbërriti në Pekin të hënën për të marrë pjesë në takimin e 22-të të udhëheqësve të Bashkëpunimit Ekonomik Azi Paqësorit (APEC). Gjithashtu Obama zhvillon dhe një vizitë shtetërore në Kinë me ftesë të Xi Jinping-ut.

Të martën në mbrëmje, të dy udhëheqësit zhvilluan një takim në kompleksin e udhëheqjes, Zhongnanhai, në Pekin, pas takimit të APEC-ut. (Leftion Peristeri)


1 2
Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China