PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Fokus
Lajmet
• Xi Jinping mbërrin në Okland
• Xi përshëndet "Forumin e liderëve shtetërorë dhe të provincave Kinë-Australi"
• Xi Jinping takon guvernatorin e Uellsit të Ri të Jugut të Australisë
• Australia, 5000 viza pune dhe pushimi për shtetasit kinezë në vit
• Biznesi australian mirëpret marrëveshjen e tregtisë së lirë më Kinën
• Xi, Kina dëshiron të forcojë bashkëpunimin me Partinë Laburiste të Australisë
• Xi Jinping vlerëson bashkëpunimin me Australinë
• Kinë-Australi përfundojnë bisedimet për MTL
• Marrëveshje për shërbim me kliring në RMB në Sidnej
• Kina dhe Australia mbyllin bisedimet për tregtinë e lirë
Rubrike
• Biznesi australian mirëpret marrëveshjen e tregtisë së lirë më Kinën
Ministri i Tregtisë dhe i Investimeve i Australisë Andrew Robb tha 10 vjet më parë kur vizitoi Kinën, se përfaqësuesit e të dy palëve punonin ende për marrëveshjen e tregtisë së lirë. Në fushën e shërbimeve janë diskutuar me qindra projekte të reja. Përfundimi i bisedimeve mbi tregtinë e lirë është një rezultat i jashtëzakonshëm...
• Udhëheqësit e G20-s zotohen për rritje ekonomike
Udhëheqësit e ekonomive të G20-s miratuan të dielën Nismën Globale Infrastrukturore, një program shumëvjeçar pune për të nxitur cilësinë e investimeve publike dhe private në infrastrukturë. Ata u angazhuan në një komunikatë të përbashkët për trajtimin e mangësive në investimet dhe në infrastrukturën globale, gjë që është vendimtare për të nxitur rritjen, krijimin e vendeve të punës dhe produktivitetin
Foto
Link
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China