PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Australia, 5000 viza pune dhe pushimi për shtetasit kinezë në vit
2014-11-19 09:46:50 CRI Komenti juaj Printoni

Qeveria kineze dhe ajo australiane kanë përfunduar bisedimet mbi një skemë të re vizash pune dhe pushimi.

Sipas marrëveshjes, Australia do të japë viza për deri në 5 000 punëtorë dhe pushues kinezë në vit.

Mbajtësit e vizave mund të qëndrojnë në Australi deri në 12 muaj dhe të punojnë deri në gjashtë muaj.

Më parë, vetëm Zelanda e Re ka ofruar një program të ngjashëm për rreth 1000 vizitorë kinezë në vit. (Artani)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China