PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Fokus
Lajmet
• Presidenti Xi Jinping takon homologun indian Pranab Kumar Mukherjee
• Indi, analistët vlerësojnë fjalimin e presidentit Xi
• Xi Jinping: "Kina dhe India duhet të jenë partnerë bashkëpunimi dhe paqeje"
• Kinë-Indi, bashkëpunim në sektorin e hekurudhave
• Xi, propozim katërpikash për bashkëpunimin kino-indian
• Xi Jinping: Kina dhe India kanë marrëdhëniet strategjike me ndikim global
More>>
Rubrike
• Kina dhe India forcojnë bashkëpunimin ekonomik tregtar
Provinca Gujarat, vendlindja e kryeministrit të Indisë Narendra Modi, priti të mërkurën presidentin e Kinës Xi Jinping. Prej kohësh, provinca Gujarat ka tërhequr investime të shumë kompanive kineze, për shkak të mjedisit të favorshëm për investim...
• Kina dhe Rusia nënvizojnë mbështetjen për njëra tjetrën
Presidenti i Kinës Xi Jinping mbërriti të enjten në Dushanbe, kryeqytetin e Taxhikistanit, për konferencën e 14-të të udhëheqësve të vendeve të Organizatës së Bashkëpunimit të Shangait (OBSH). Në takimin me presidentin rus Vladimir Putin...

Foto
Link

Presidenti i Kinës Xi Jinping viziton Mongolinë

Turneu i Xi Jinping në 4 vende të Amerikës Latine dhe pjesëmarrja në samitin e BRICS-it

Xi Jinping në Europë dhe Samitin e Sigurisë Bërthamore të Hagës

Xi Jinping viziton Azinë Juglindore

Xi në samitin e G20 dhe O.B. të Shanghait
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China