PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Fokus

Kinë-Mongoli, marrëdhëniet e partneritetit të gjithanshëm
Lajmet
• Kinë-Mongoli, marrëdhëniet e partneritetit të gjithanshëm
Kryetari i Shtetit i Kinës Xi Jinping dhe presidenti i Mongolisë Tsakhya Elbegdorg nënshkruan në Ulan Bator "Deklaratën e përbashkët kino-mongole për krijimin...
• Kina dhe Mongolia do të thellojnë bashkëpunimin
Gjatë intervistës dhënë Radios së Jashtme të Kinës (CRI), ndihmësi i ministrit të jashtëm të Kinës, Liu Jianchao u shpreh se vizita e presidentit Xi Jinping në Mongoli është me rëndësi historike për marrëdhëniet mes dy vendeve...
• Xi Jinping mbërrin në Mongoli
• Xi Jinping viziton Mongolinë
Gjatë kësaj vizite pritet të nënshkruhen një sërë marrëveshjesh të bashkëpunimit ekonomik midis dy vendeve. Shkëmbimet tregtare kino-mongoleze arrijnë në 6 miliard dollarë amerikanë në vit...
• Analistët: Tregtia Kinë-Mongoli do të futet në fazën e artë
• MPJ-ja: Vizita e Xi Jinping-ut në Mongoli, historike
Foto
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China