Radio e Jashtme e Kinës
Lajme
• Kinë: Investimi i aseteve fikse i qëndrueshëm
• Kina miraton mbledhjen e parët të 'fondit të fondeve' (FOF)
• Xi shpreson për një zhvillim më të madh të turizmit botëror
• Kinë, rritje e nënkontraktimit të shërbimeve
• Xi, thirrje për forcimin e bashkëpunimit ndërkombëtar në organet gjyqësore
• Xi, thirrje për bashkëpunim global kundër shkretëtirëzimit
• 500 kompani kryesore kineze, rekord të ri të ardhurash në 2016-n
• Kryeministri kinez Li Keqiang uron hapjen e Panairit Ndërkombëtar të Selanikut
• Kinë, shtohen investimet në vendet përgjatë "Një brez, një rrugë"
• Kongresi i 19-të i PK të Kinës mirëpret gazetarë vendës dhe të huaj
• Analistët: Teknologjia 5G mundësi për biznesin
• Kina ndalon skemat e financimit me monedha virtuale
• Banka e BRICS-it, grant 2.5 miliard dollarë për 10 projekte
• Vendet e BRICS-it marrin rolin kryesor në qeverisjen globale
• Kina do të hapë tregun e menaxhimit të tubacioneve të naftës dhe gazit
• Xiamen, mbahet Dialogu i Tregjeve të Reja dhe Vendeve në Zhvillim
• Ctrip, turistët kinezë jashtë vendit "rritje shpërthyese"
• Kinë-Brazil, potencial gjigant bashkëpunimi
• RMB forcohet kundrejt dollarit, duke krijuar rekord për një vit
• KON-i vlerëson përgatitjet e Pekinit për Lojërat Olimpike Dimërore 2022
Sondazh
Kultura

Ctrip, turistët kinezë jashtë vendit "rritje shpërthyese"
Drejtori ekzekutiv i agjencisë lider kineze të udhëtimeve online, Ctrip tha se turizmi i kinezëve jashtë vendit në dhjetëvjeçarin...
Ekonomia

Kina luan rol të rëndësishëm global për nxitjen e financës së gjelbër
Në Pekin është zhvilluar një seminar mbi financën e gjelbër, siç njihet ndryshme financimi i projekteve ekologjike dhe që e mbrojnë mjedisin...
Teknologjia

Analistët: Teknologjia 5G mundësi për biznesin
Disa analistë të ekonomisë parashikojnë se përdorimi i teknologjisë 5 G do të sjellë mundësi të reja...
Link
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China