Xi Jinping zotohet të përmbushë zotimet e bëra

2017-10-25 12:19:28 CRI Komenti juaj Printoni

Pasi u rizgjodh sekretar i përgjithshëm i Komitetit Qendror të PKK-së, Xi Jinping i falënderoi shokët e partisë për besimin ndaj anëtarëve të rinj të Komitetit të Përhershëm të Byrosë Politike.

Xi u kërkoi anëtarëve të rinj të përmbushin detyrat e tyre, të punojnë me zell për të përmbushur misionin dhe të justifikojnë besimin e dhënë. (Jiang Lei/Leftion Peristeri)

Mrekulli
Lajmet Kryesore