Venecia mirëpret turistët pas bllokimit

2020-05-25 11:45:56 CRI Komenti juaj Printoni

Venecia mirëpret turistët pas lehtësimit të kufizimeve lidhur me COVID-19.

Grupi i parë i vizitorëve janë banorë të rajonit Veneto, pasi ndalimi ndërrajonal i udhëtimeve në Itali mbetet në fuqi deri në Ditën e Republikës më 2 qershor.

Italia planifikon të rihapë kufijtë e tij për shtetet e BE-së pas festës.

Kufijtë e Venetos u mbyllen për shkak të pandemisë së COVID-19. Restorantet dhe hotelet u mbyllën dhe fluturimet u anuluan. (Çang Çuo)

Mrekulli
Lajmet Kryesore