Xi: PKK-ja do të jetë vazhdimisht shërbyese popullit, pionier i kohës dhe shtyllë e kombit

2017-10-25 12:36:26 CRI Komenti juaj Printoni

Partia Komuniste e Kinës do të shënojë 100 vjetorin e themelimit në vitin 2021.

Duke folur para mediave sot më mesditë, sekretari i përgjithshëm Xi Jinping tha se PKK-ja do të ruajë vazhdimisht gjallërinë, duke mbetur një shërbyese e popullit, pionier i kohës dhe shtyllë e kombit.

Xi premtoi qeverisje të rreptë të partisë dhe bëri thirrje për krijimin e një klime të favorshme politike dhe përçimin e energjisë pozitive në shoqëri për të nxitur një forcë të madhe përparimi e zhvillimi. (Vera/Leftion Peristeri)

Mrekulli
Lajmet Kryesore