Lajmet
• Covid 19/ ECDC: Varianti i ri i koronavirusit mund të çojë në më shumë vdekje
• 79.34% efektive vaksina kineze kundër COVID-19 në fazën 3 të studimit
• OBSH: Pandemia e Covid 19, domosdoshmërisht më e madhja
• India regjistron gjashtë raste të variantit të ri të Covid-19
• Vaksinat kineze Covid-19 mbërrijnë të mërkurën në Turqi
• Pekini forcon masat kundër COVID-19 pas rasteve të reja
• CNN-i: Dhjetori, muaji me vdekjet më të shumta nga COVID-19 në ShBA
• CDC-ja e Kinës: Përqindja e infektimit të COVID-19 është e ulët në pjesën kontinentale
• Kina përfshin barnat për trajtimin e COVID-19 në sigurimet mjekësore bazë
• Universiteti i Uashingtonit: Numri i amerikanëve të vdekur nga COVID-19 do t'i kalojë 500 mijët
• ​OBSH: Covid-19 s’do të jetë pandemia e fundit. Të forcojmë kapacitetet
më tepër>>

Kina i kushton vëmendje të madhe sigurisë dhe efektivitetit të vaksinave të koronavirusit

Video

"E premtja e Zezë" nën epidemi, ambasada norvegjeze vjen me një ide për shitjen e mallrave

A është tepër shpejt për përdorimin e vaksinave kineze kundër COVID-19? - Jo

Njihuni me masat e Aeroportit të Rinasit kundër COVID-19 !

Xi: Punonjësit mjekësorë formuan me trupin e vet Murin e Madh të pengimit të virusit

Xi Jinping-u: Veprime të jashtëzakonshme përballë epidemisë së jashtëzakonshme

Xi Jinping-u: Jemi të përgjegjshëm për popullin kinez dhe shëndetin publik global

më tepër>>
Foto
më tepër>>
Fokus

• Vizita e Këshilltarit të Shtetit dhe Ministrit të Jashtëm kinez, Z. Wang Yi me fokus forcimin e bashkëpunimin ekonomik ndëmjet RPK-së dhe BE-së

• Wang Yi në Evropë!Midis debateve, shkëndija dhe sinjale bashkëpunimi!

• Vizita e ministrit të jashtëm kinez në Europë – objektivat dhe rezultatet

• Rëndësia e vizitës së kryediplomatit kinez Wang Yi në Evropë dhe fokusi në multilateralizëm

• “Kriza ekonomike në kohën e koronavirusit”

• Ekonomia kineze drejt rritjes në tremujorin e dytë

• Pas pandemisë, bashkëpunimi Kinë-EQL do të hyjë në pistën e shpejtësisë së lartë

• Verë 2020-pushime ndryshe
më tepër>>
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China