PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Lajmet
• Përfundon Olimpiada e Londrës
• Kina, urime për delegacionin olimpik
• Edhe një medalje ari e dy të argjendta për Kinën
• Kinë, zhvillohet "Dita Kombëtare e Stërvitjes"
• 21 medalje ari në ditën e 11-të të "Londër 2012"
• Dita e dhjetë e Lojërave Olimpike, Kina kryeson me 31 medalje ari
• Olimpiada e Londrës, Kina shton edhe 3 medalje ditën e tretë
më tepër>>>>
Fokus
Përfundon Olimpiada e Londrës
E diela e 12 gushtit shënoi ditën e fundit të Lojërave të 30-ta Olimpike Verore, në Londër.204 anëtarët e Komitetit Ndërkombëtar Olimpik dhe më shumë se 10 mijë atletë ishin pjesë e kësaj Olimpiade, të cilët garuan në 26 lloje disiplinash sportive, me 300 medalje ari në total...
Foto
më tepër>>>>
Rubrika
• Ata që i bëjnë realitet Lojërat Olimpike
A e keni menduar ndonjëherë se si do të ishin Lojërat Olimpike nëse ato nuk do të transmetoheshin direkt në televizion? Në fakt shumë vite më parë, pa përparimin e sotëm teknologjik, jo shumë njerëz kishin mundësinë të shijonin magjinë e një olimpiade...
• 65% e suvenirëve për Olimpiadën e Londrës janë prodhuar nga Kina
Sipas së përditshmes Daily Mail, 90% e suvenirëve të Lojërave Olimpike të Londrës janë prodhuar nga vendet e huaja, nga ku 65% e tyre janë nga Kina, 19% turke dhe 9% janë prodhim britanik...
• KOK-u, hetim akuzave për biletat e Olimpiadës së Londrës
Një zyrtar i lartë i komitetit olimpik kombëtar të Kinës u përgjigj të martën lidhur me skandalin e hamendësuar të shitjes së paligjshme të biletave të Lojërave Olimpike të Londrës, duke bërë të ditur se ka filluar një hetim për këto akuza...
Abc-ja e olimpiadave
• Armëpushimi i shenjtë gjatë Lojërave Olimpike të Lashtësisë
• Gjyqtarët në Lojërat Olimpike të Lashtësisë
• Gjyqtarët në Lojërat Olimpike të Lashtësisë
• Lojërat Olimpike të Lashta dhe gojëdhënat mitologjike
• Disa sporte të veçanta në Lojërat Olimpike të Lashtësisë
më tepër>>>>
Një sy mbi Olimpiadat
• Kampionët olimpikë nga Oksfordi dhe Harvardi
• kampioni i hedhjes së diskut që është i fatë për të imituar
• Medalja e artë e qitjes e humbur në mënyrë të pafat
• Këngët tematike olimpike
• Kampionët olimpikë me "më shumë"
më tepër>>>>
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China