PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
• Në garën me automobila
• Bukuria në fshat
• Zhvillohet në Pekin veprimtaria promovuese "Lhasa—qyteti turistik për të gjithë botën" zhvillohen në Pekin
• Më 2020, Kina do të bëhet destinacioni më i madh i turizmit tregtar në botë
• Liqeni Qinghai i ngjyrshëm dhe i bukur
• Kinë: Eklipsi i plotë i diellit, haset një herë në 500 vjet
• Observatori astronomik i malit Tzuchin shpalli se më 22 korrik do të ndodhë eklipsi total diellor
• Pamjet bregdetare të bukura të baticës
• Më 10 korrik filloi të funksionojë linja e drejtpërdrejtë ajrore Pekin- Lhasa
• Singjian-Ujgur, Turizmi u dëmtua rëndë nga incidentet e dhunshme
• Pas shiut në Libo: Pamjet e bukura shtojnë ndjesinë e egër
• Takimi për paraqitjen ekonomike, tregtare e turistike të Han Nan-it zhvillohet në Kazakistan
• U zhvillua në Lhasë ceremonia e dhënies së çmimeve të konkursit të njohurive "Bukuria në Tibet"
• Kompania Disney do të investojë 3.5 miliardë dollarë hongkongas për të zgjeruar Disneyland në Hongkong
• Violinistet çeke në Panairin Ndërkombëtar Turistik të Pekinit
• Qyteti Chifeng i Rajonit Autonom të Mongolisë së Brendshme dhe Shangai organizuan itinerar të shkëlqyer turistik
• Sektorët turistikë midis dy brigjeve të ngushticës së Tajvanit nxitin së bashku turizmin në zonën kufitare të lumit Yalu
• Çekia: Çerdhja zogjsh me historinë 100 vjetore
• Mbrojtja e ndërtesave historike në Hong-Kong ka hyrë në fazë të re
• Rifillojnë nga puna linjat ajrore nga Xian në Tibet dhe në Luginën Juzhaigou
prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China